«Ջավախքին աջակցություն» հիմնադրամը հաստատել և իրականացում է «Աջակցություն բազմազավակ ընտանիքներին» ծրագիրը, որն ունի երկու բաղադրիչ:
- 1-ին բաղադրիչով, սկսած 2014 թ. հունվարի 1-ից, Սամցխե-Ջավախքի և Ծալկայի հայկական ընտանիքներում ծնվող յուրքանչյուր 3-րդ և հաջորդ երեխայի համար ընտանիքին տրամադրվում է պարգևավճար։
- 2-րդ բաղադրիչով Սամցխե-Ջավախքի և Ծալկայի հայկական ընտանիքներին, որոնք 2014 թ. հունվարի 1-ի դրությամբ ունեն 6 և ավելի երեխաներ, տրամադրվում է պարգևավճար:
Նշյալ չափորոշիչներին համապատասխանող ընտանիքները կարող են Հիմնադրամի էլ. հասցեին ուղարկել հետևյալ փաստաթղթերը.

Фонд «Поддержка Джавахети» подтвердил и осуществляет проект «Содействие многодетным семьям», который состоит из двух компонентов:
- Первым компонентом Программой предоставляется однократное денежное содействие армянским семьям Джавахети в случае рождения 3-го и более детей в их семьях с 1 января 2014 года. Таким образом, каждому 3, 4, 5 и последующему ребенку предоставляется сумма в размере 1000,0 лари, 1500,0 лари, 2000 лари соответственно.
- Вторым компонентом предоставляется единовременная денежная помощь в размере 1000,0 лари семьям имеющих 6 и более детей на 1 января 2014 года.